TEKNOFEST 2.si öğrenciler İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi’yi ziyaret etti.

İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Asım Yaşar ve Abdullah Tosun, Dünyanın ikinci Türkiye’nin en büyük havacılık festivali olan  TEKNOFEST 2019’da Robotik Yarışmaları “Tasarla Çalıştır” kategorisinde girmiş oldukları yarışmadan 2. lik ödüllü alarak döndü.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın geçen  yıl 13’ncüsünü düzenlediği Uluslararası MEB Robot Yarışmasında “Tasarla Çalıştır” kategorisinde ilk 20, “Hızlı Çizgi İzleyen Robot” kategorisinde ilk 30 ve “Yumurta Toplama” kategorisinde ilk 20’ye giren 70 takım, 17-22 Eylül 2019 tarihleri arasında düzenlenen TEKNOFEST’te  finalist olarak yarıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı birimlerince yapılan faaliyetler ve projeler ile öğrencilerin robotları, Bakanlığın standında teknoloji severlerle buluştu.

TEKNOFEST 2019 Robotik Yarışmaları Tasarla Çalıştır kategorisinde 2. olan  Karabağlar İlçesi İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi’yi ziyaret ederek düzenlenen yarışmaya katıldıkları tasarım ile ilgili Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi’ye bilgi verdiler.

İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Asım YAŞAR ve Abdullah TOSUN ile beraber Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Yılmaz  ve danışman öğretmen olarak İmam Hatip Akademi Projeleri kapsamında Robotik ve Kodlama Laboratuvarları kurulumu ve sürdürülebilirliği üzerine görev yapan Oktay TOPBAŞOĞLU hazır bulundu.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi başarılarından dolayı öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederken; “Bakanlığımızın da düzenleyicileri arasında olduğu yarışmada ilimizden İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin dereceye girmesi bizleri mutlu etmiştir. Bu süreçte emek harcayarak başarıyı hak eden öğretmen ve öğrencilerimizi kutlarım” dedi.